Kategoriler
Nasıl Temizlenir

Pratik Ev Temizlik Yöntemleri

ev temizliği ipuçları

Mutfak ve Ev Temizliği  çok ta eğlenceli değildir.  Ancak; yapılması gerekir,  basit yöntemlerle sonunda mutluluk verici tertemiz ve göze iyi görünen bir ortamlar yakalayabiliriz.

1. Izgaralarınızı Soğan Ile Temizleyin.

Soyulmuş bir soğanın yarısını sıcak ızgaralarınıza sürün ve ızgaralarınızı temizleyin. Ayrıca bir sonraki yemeğinize hoş bir lezzet katıyor!

2. Tahta Tezgah ve Kesme Tahtalarını Hindistan Cevizi Yağıyla Silin.

Ahşap yüzeyler zamanla matlaşabilir. Hindistan cevizi yağı ile yumuşak bir bezle sürtünerek ahşap kesme tahtalarına ve tahta tezgahlara parlaklık katın.

3.  Kahve Kupalarındaki lekeleri Kabartma Tozu ile Çıkarın.

Kahve fincanı, seramik ve diğer cam yüzeyleri lekelenebilir, bulaşık deterjanı bunları çıkaramayabilir. Biraz kabartma tozu ve lekelerin üzerine biraz su serpiştirin; 10 dakika bekletin. Lekeleri silin.

4. Yıkanması Zor Şişeleri Pirinç ile Temizleyin.

Dar ağızlı şişelerin temizlenmesi zor olabilir. Şişeye biraz pişmemiş pirinç, su ve bulaşık sabunu ekleyin ve kuvvetlice çalkalayın. 

5. Buzdolabı Kokusunu Gidermek için Çekilmiş Kahve Kullanın.

6. Bitkisel Yağ ve Kabartma Tozu ile Mutfak Dolaplarını Silin.

7. Dökme Demir Tavaları Deniz Tuzu ile Parlatın.

Bulaşık deterjanı hiçbir zaman dökme demir tavada kullanılmamalıdır. Bunun yerine, kolayca yağdan kurtulmak için bir miktar deniz tuzu ve su içeren bir ovma bezi kullanın.

8. Sirke ile Bardaklardaki Su Lekelerinden Kurtulun.

Sert su bazı mutfak yüzeylerinde bile leke bırakabilir. Onlara az miktarda sirke sürerek kolayca kaldırabilirsiniz – gözünüzün önünde hemen kaybolurlar.

9. Bulaşık Süngerinizi Mikrodalgada Temizleyin.

Mutfak süngerleri, tüm evimizde en çok mikrop bulaşmış yüzeylerdir. Sağlığınızı koruyun ve süngerinizi mikrodalgada haftada iki dakika bekleterek ailenizi güvende tutun.

10. Mikrodalgayı Sirke ile Parlatın.

10 dakika boyunca mikrodalgada suyla karıştırılmış bir sirke kabını buharlaştırın. Pırıl pırıl, temiz bir mikrodalga için temizleyin.

11. Yanmış Tencere Ve Tavaları Sirke Ve Kabartma Tozu ile Düzeltin.

Bu herkese olur;  bir anlığına dalarsınız ve en sevdiğiniz tavayı yakmış; Sorun yok! Sadece su ve iki bardak sirke ile doldurun ve ardından kaynatın. Sıcaktan alın ve birkaç çay kaşığı kabartma tozu ekleyin. İki dakika bekletin, sonra iyice fırçalayın. Lekeler hemen çıkar.

12. Rendeyi Temizlemek için Bir Patates Kullanın.

Rende kullanıldıktan hemen sonra temizlenmezse, kirler sertleşir ve sıkışır ve temizlenmesi zorlaşır. Sorun değil! Sadece küçük bir patatesi rendeleyin .

13. Cam Eşyalarınızı Sirke ile Parlatın.

14. Ütünüzü Tuzla Temizleyin.

15. Kabartma Tozu Ve Sirke ile Kokulu Mutfak Havlularını Parfümleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.